• For abonnenter
Navne

Jacob Brunsborg, bestyrelsesformand for Lars Larsen Group: »Jeg er en social person og vil gerne gå ud at spise eller andet uden at blive genkendt«

50 år torsdag: Jacob Brunsborg, Jysk-familiens frontfigur, optræder hellere på de indre linjer end i den store offentlighed.

Artiklens øverste billede
Jacob Brunsborg har siden ungdomsårene været en del af Jysk-forretningen - nu Lars Larsen Group. Foto: Joachim Ladefoged

Jacob Brunsborg ønsker grundlæggende mindst mulig opmærksomhed om sin person. Derfor havde han mest lyst til, at dette fødselsdagsportræt slet ikke blev skrevet.

Omvendt er han bevidst om, at han indimellem må stå frem. Dels fordi han har været familiens ansigt udadtil, siden faderen, Lars Larsen, døde i august 2019. Dels fordi

Top job

Forsiden lige nu

Anbefalet til dig

Giv adgang til en ven

Hver måned kan du give adgang til 5 låste artikler.
Du har givet 0 ud af 0 låste artikler.

Giv artiklen via:

Modtageren kan frit læse artiklen uden at logge ind.

Du kan ikke give flere artikler

Næste kalendermåned kan du give adgang til 5 nye artikler.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke gives videre grundet en teknisk fejl.

Ingen internetforbindelse

Artiklen kunne ikke gives videre grundet manglende internetforbindelse.

Denne funktion kræver Digital+

Med et Digital+ abonnement kan du give adgang til 5 låste artikler om måneden.

ALLEREDE ABONNENT?  LOG IND

Denne funktion kræver abonnement

Med et abonnement kan du lave din egen læseliste og læse artiklerne, når det passer dig.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke tilføjes til læselisten, grundet en teknisk fejl.

Forsøg igen senere.

Del artiklen
Relevant for andre?
Del artiklen på sociale medier.

Du kan ikke logge ind

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, men vi har sørget for, at du har adgang til alt vores indhold, imens vi arbejder på sagen. Forsøg at logge ind igen senere. Vi beklager ulejligheden.

Du kan ikke logge ud

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, og derfor kan vi ikke logge dig ud. Forsøg igen senere. Vi beklager ulejligheden.